بیمه مسافرتی

انواع بیمه نامه مسافرتی سفارت را می توان در دو بخش تقسیم بندی نمود:
بخش پزشکی و درمانی
بخش حقوقی، تعویقات و کوتاه شدگی سفر
بخش پزشکی و درمانی به مسائلی مرتبط است که پس از سفر برای فرد ایجاد شده و تا فرانشیز مشخصی و براساس بیمه نامه مشخص شده بین طرفین قابل اجرا است. بخش حقوقی و اتفاقاتی که امکان دارد پس از سفر برای فرد بیمه شده ایجاد شود از جمله لغو پرواز، مشکلات قانونی و قضایی، تاخیر پرواز، گم شدن مدارک و… جز مواردی است که در بیمه نامه مسافرتی سفارت قرار خواهد گرفت.

بیمه ویزای تحصیلی یکی دیگر از انواع بیمه های شرکت بیمه ایران می باشد که امکانات زیادی را برای دانشجویان خارج از کشور فراهم می کند. با استفاده از بیمه ویزای تحصیلی، دانشجویان می توانند با اطمینان خاطر و با پشتیبانی کامل از لحاظ هزینه موارد پیش بینی نشده ای همچون بخش پزشکی و درمانی و… در طی مدت اقامت تحصیلی در کشور مقصد به ادامه تحصیل خود بپردازد. این نوع بیمه جهت اخذ ویزای تحصیلی در بسیاری از سفارتخانه ها جز بخش های الزامی می باشد و در واقع گرفتن مجوز ویزا منوط به ارائه بیمه نامه معتبر می باشد.

بیمه مسافرتی تعهداتی در برابر رخداد حوادث و مشکلاتی از قبیل هزینه های پزشکی و خسارت های مختلف در هر نقطه ای از جهان برای مسافران و توریست ها ارائه می دهد که در کوتاهترین و سریعترین زمان ممکن انجام می شود. بیمه مسافرتی توریستی یا تفریحی که برای ویزاهای سینگل (Singel) بوده و فقط یک بار قابل استفاده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *