ساخت توربین گازی 34 مگاواتی با سوخت هیدروژن

RWE و کاوازاکی توربین گازی 34 مگاواتی با سوخت هیدروژن را در سایت آلمان نصب می کنند. توربین عرضه شده توسط کاوازاکی برای تبدیل مجدد هیدروژن سبز به نیرو طراحی خواهد شد. RWE در حال پیوستن به نیروها با صنایع سنگین کاوازاکی مستقر در ژاپن با هدف نصب یک توربین گازی با سوخت هیدروژن بر پایه هیدروژن سبز تجدید پذیر در آلمان است.

نصب توربین گاز تحت پروژه نمایش مشترک H2GTLingen انجام خواهد شد. این توربین با نام GPB300 / L30A دارای خروجی الکتریکی 34 مگاوات خواهد بود. این دستگاه که توسط کاوازاکی عرضه می شود، برای تبدیل مجدد هیدروژن سبز به نیرو در نیروگاه گازی Emsland RWE در لینگن طراحی خواهد شد.

به گفته کاوازاکی، H2GT-Lingen یکی از اولین پروژه های آزمایشی در جهان خواهد بود که تبدیل 100٪ هیدروژن به نیرو را در یک توربین در مقیاس صنعتی ارزیابی می کند.

انتظار می رود این کارخانه در اواسط سال 2024 شروع به کار کند.

از طریق H2GT-Lingen، RWE انتظار دارد به عنوان بخشی از تلاش های خود برای تغییر نیروگاه های گازی خود از گاز طبیعی به هیدروژن در طول زمان و در راستای استراتژی کربن زدایی خود، تجربه ای در راه اندازی یک توربین با سوخت هیدروژن به دست آورد.

راجر میسن، مدیرعامل نسل RWE، گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های انتقال انرژی، اطمینان از تامین برق مطمئن بدون CO2 در همه زمان‌ها است، حتی زمانی که باد و خورشید به اندازه کافی در دسترس نیستند.

نیروگاه های گازی با سوخت هیدروژن سهم مهمی در تضمین این امر در آینده خواهند داشت. به منظور کسب تجربه در زمینه بهره برداری از چنین نیروگاه هایی، کاوازاکی و RWE در حال برنامه ریزی یک پروژه آزمایشی با یک توربین هیدروژنی در لینگن هستند.

انتظار می‌رود پروژه آزمایشی شاهد آزمایش توربین در محدوده‌های متغیر بار عملیاتی 30 تا 100 درصد باشد. این مربوط به منحنی‌های بار معمولی توربین‌های گازی است که می‌توان در یک شبکه الکتریکی با سهم فزاینده‌ای از انرژی‌های تجدیدپذیر پیش‌بینی کرد، که در معرض نوسانات ناشی از شرایط آب‌وهوایی هستند.

گفته می شود که کاوازاکی دو نوع سیستم احتراق را برای دستیابی به عملیات هیدروژنی 100٪ توسعه داده است. یکی شعله انتشار است، در حالی که دیگری یک احتراق خشک با انتشار کم (DLE) است.

در ابتدا، احتراق شعله انتشار برای پروژه H2GTLingen مستقر خواهد شد. برای دستیابی به آلایندگی کم، احتراق از تزریق آب استفاده می کند.

در مرحله بعدی، احتراق شعله انتشاری با یک احتراق میکرو مخلوط DLE (MMX-combustor) جایگزین می شود.

مهمترین اخبار در حوزه بازار نفت و گاز و انرژی را در سایت https://iroilmarket.com دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *